Stropní konstrukce

Vložka do stropu TVAR

vlozkatvar1TVAR COM, spol. s r. o., Brno, Vám představuje výsledek první zásadní inovace osvědčené betonové stropní konstrukce TVAR, jíž je přechod na použití výztuže dle DIN 488, Bst 500 M, vyráběné na svařovacím automatu.Stropní konstrukce TVAR je stavební systém, který je v obdobných provedeních vyráběn řadou výrobců v zahraničí i u nás. Jeho obliba je dána tím, že všechny prvky systému jsou velmi lehké a nevyžadují proto žádné mechanizmy při manipulacích a montáži. Systém je přizpůsobivý jakémukoli tvaru půdorysu až do rozpětí 7 000 mm, má vysokou únosnost, tuhost a přitom všem nízkou plošnou hmotnost. Při vynikajících technických vlastnostech patří k nejlevnějším stropním konstrukcím srovnatelných vlastností.

Stropní konstrukce TVAR sestává ze dvou základních prvků:

 

  • stropních nosníků TVAR
  • stropních vložek TVAR


Vložka do stropu TVAR
vlozkatvar2

Doplňujícím prvkem systému je dobetonování stropní konstrukce po jejím smontování.

Stropní nosníky TVAR vyrábí TVAR COM, spol. s r.o. Brno, na stacionární ocelové formopodložce umožňující současnou výrobu mnoha nosníků.
Stropní vložky TVAR vyrábí TVAR COM, spol. s r.o. Brno, moderním vibrolisovacím strojem italské výroby CADONA. Materiálem je mezerovitý beton.

Výztuž stropních nosníků TVAR je provedena jako tuhá svařovaná konstrukce z betonářské oceli. Tuhost výztuže zabezpečuje dostatečně stropní konstrukci ve fázi montáže a betonáže, při dodržení technologických zásad uvedených v předepsaném “ Postupu “

Dolní patka stropních nosníků je vyrobena z hutného betonu. Pro výrobu všech prvků systému je použito hygienicky ověřených materiálů.

Prvky stropní konstrukce TVAR se vyrábí ve výrobně Brno - Bosonohy, Jihlavská e.č. 45, podle technických podmínek výrobce TP - TC - 09/04.

Stropní konstrukce se vyrábí na zakázku, jejich výroba trvá 21 dní.

strop

Technické podmínky ke stažení:

STROPNÍ KONSTRUKCE TVAR katalog 2015, ve formátu .pdf

Prohlášení o shodě č. TC 2/2006

Stropní nosníky TVAR a Stropní tvarovky, ve formátu .pdf

 

 

 

Hledat